لک های صورت

لک های صورت بر اثر جوش ها و زخم های پوست ایجاد میشوند و به ندرت پیش می آید که خود به خود خوب شوند   احتمالا شما هم از لک های قدیمی و جای جوش هایتان که گاهی بر روی پوستتان جا خوش میکنند ناراحت هستید و میخواهید هر چه زودتر از شر آنها خلاص شوید.  برای از بین بردن آنها باید از روش های خاصی استفاده کرد یکی از بهترین راه ها استفاده از ماسک برای لک صورت است. در این مطلب طرز تهیه سه ماسک عالی برای لک ها پیشنهاد شده است.

روش تهیه سه ماسک  برای از بین بردن  لک صورت

استفاده از ماسک های طبیعی برای پوست مزیت های بیشماری نسبت به ماسک های شیمیایی دارد. ماسک های طبیعی معمولا از میوه ها و لبنیات و عسل تشکیل میشوند که هیچ ضرری برای پوست ندارند و علاوه بر حذف لک های صورت به شادابی و ترمیم بافت های آسیب دیده کمک زیادی میکنند. بهتر است قبل از استفاده از ماسک صورت، صورتتان را با بخار آب گرم مقداری بخور دهید تا منافذ پوست باز شود و ویتامین های ماسک بهتر جذب پوست شوند. معولا هر ماسک باید بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه بر روی پوست بماند و در آخر با آب ولرم شستشو داده شود.

۱- ماسک عسل و سرکه

برای تهیه این ماسک ابتدا باید عسل را به مدت چند دقیقه روی بخار آب گرم نگه دارید تا حالت روان پیدا کند. بعد به آن کمی سرکه اضافه کنید و هنوز عسل سفت نشده آن را بر روی لک های پوست قرار دهید و بعد از بیست دقیقه بشویید این ماسک برای لک صورت و سیاهی دور چشم مفید است البته دقت کنید که ماسک را خیلی به چشم نزدیک نکنید و از ورود آن به چشم خوداری کنید.

۲- ماسک خیار و جعفری و روغن کنجد

آماده  کردن این ماسک سه الی چهار روز زمان میبرد. یک خیار را له کنید و آن را با پنج قاشق روغن کنجد و پنج قاشق جعفری له شده مخلوط کنید حال این مخلوط را در بطری کوچکی بریزید و در محلی خنک و تاریک بگذارید. بعد از سه الی چهار روز ماسک برای لک صورت آماده میشود . توجه داشته باشید که از این ماسک فقط برای روی لک هایتان استفاه کنید.

 

۳- ماسک عسل و دارچین

یک قاشق غذا خوری عسل را  با یک قاشق چای خوری دارچین مخلوط کنید و هر روز صبح قبل از صرف صبحانه به مدت ۱۵ دقیقه این ماسک برای لک صورت را روی پوست خود بگذارید بعد از یک هفته تاثیر شگفت انگیز این ماسک را مشاهده کنید. این ماسک باعث حذف جوش ها نیز میشود.

منبع : آرگا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *