سردرد

سردرد یکی از بدترین مشکلاتی است که اغلب افراد حداقل یکبار با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند.

سر درد معمولا بسیار آزار دهنده و دردناک است که علل مختلفی به بروز این مشکل منجر می‌ شود. اغلب اوقات کمبود آب بدن، استرس، آلرژی و میگرن عامل سردرد به شمار می‌ رود که معمولا افراد از داروهای شیمیایی برای التیام مشکلشان استفاده می‌ کنند اما می‌ توان با مسکن‌های طبیعی سر درد را برطرف کرد که در ادامه به برخی از مهمترین آنها می پردازیم.

نوشیدن آب 

یکی از مهمترین درمان‌هایی که می‌توان برای سردرد در نظر گرفت نوشیدن آب کافی است چرا که کم آبی یکی از علل اصلی سردرد محسوب می‌شود. بر اساس مطالعات انجام شده نوشیدن آب برای افرادی که دچار کم آبی بدن هستند باید هر سه ساعت یک بار  آب بنوشند تا دچار سردرد نشوند.

زرد چوبه 

ایبوپروفن یک ضد التهاب قوی است که با مصرف آین مسکن می‌توان به سرعت از درد خلاص شد و در کنار این داروهای شیمیایی خوراکی های طبیعی هم با این کارکرد وجود دارد، زردچوبه یکی از بهترین داروهای گیاهی باری مبارزه با سردرد و التهاب بدن است و آنتی اکسیدانی قوی محسوب می‌شود، برای بهبود سردرد حتی اگر طعم زردچوبه را دوست ندارید می توانید از کپسول‌های حاوی زردچوبه استفاده کنید.

منیزیم

مطالعات نشان می‌دهد کمبود منیزیم یکی از علل رایج در بروز میگرن است، بر اساس یافته‌ها هر فرد روزانه باید ۶۰۰ میلی‌گرم از این عنصر را مصرف کند تا دچار کمبود منیزیم و به طبع آن سردرد نشود.

هنوز روشن نیست که چرا منیزیم به کاهش سردرد کمک می‌کند اما مطالعات نشان می‌ دهد این عنصر برای تنظیم قندخون و عملکرد دستگاه عصبی بدن موثر است بنابراین می‌ تواند پیغام درد را کاهش دهد.

کافئین 

مصرف کافئین تاثیر مثبتی بر کاهش سردرد دارد، کافئین به دلیل باز کردن رگ‌های خونی و افزایش هوشیاری بدن می‌‌تواند سردرد را التیام ببخشد و معمولا کافئین بیشتر در چای و قهوه وجود دارد پس با مصرف این نوشیدنی‌ها می‌تواند سردرد را بهبود بخشید.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *